С гол в последната минута от Хари Кейн, изборът на Англия победи комбинираното 2-1 Тунис в дебюта за двата отбора в Мондиал Русия 2018.

победата

Голмайстори този понеделник във Волгоград Арена бяха Хари Кейн в минута 11 и 90 'до Англия Y. Ферджани Саси на Тунис отстъпка от единадесет стъпки до 35 минути.

С този резултат отборът на „Трите лъва“ беше равен за първата позиция в сектор G с Белгия, и двете с три точки; Тунис отива в дъното на сектора без единици.

Играта едва беше започнала и английският отбор пое контрола над мача, оставяйки две ясни възможности за гол преди пет минути в играта, но нито една от двете Лингард нито едно Стерлинги бяха добре да изтласкат топката до дъното на мрежите.

За разлика от други версии на Англия, този път те имат елитен нападател, който е в състояние да отбележи, когато останалите не могат, след удар с глава от Камъни, се появи могъщият таран Хари Кейн да завърши само в рамките на малката зона в Тунис и да изведе отбора на розата с 1-0 напред.

След 14 минути игра вратарят на Тунис Муес Хасен трябваше да напусне мача поради контузия, оставяйки мястото си на "вратаря" FaroukBenMustapha, който дебютира на Световната купа, защитавайки рамката на Aguilas del Cartago.

След половин час игра Англия даде топката Тунис че малко по малко се приближава до района на Джордан Пикфорд и получи наградата си с отбелязване на наказание от Кайл Уокър Какво Ферджани Саси променен за изравнителен гол 1-1, за да се изпрати мачът съвпадащ поне на дъската на полувремето.

През второто полувреме тоникът на мача се поддържа с доминиращ английски отбор, но това не уточнява и тунизийски отбор, който даде на топката опит да отговори с контраатаки, които не бяха много ефективни.

Когато всичко изглеждаше, че ще завърши със соломонова вратовръзка, то се появи отново Уракане Кейн в малката зона да вкара 2-1 на клаксона и да остави морала на английския отбор подсилен пред a Тунис който е бил борбен през цялото време на срещата.