Местните вече победиха Calceans с 3: 0 в 18-ата минута в мач, разрешен по-скоро психологически, отколкото физически

Сезонът изобщо не е започнал добре за Ла Калзада, че ако загубят с 0-3 у дома от Ангуяно в първия мач от лигата, вчера са загубили у дома срещу Берсео с 5: 0. Както в първия мач на Calceatenses, много скоро те се озоваха с таблото срещу, тъй като допуснаха първия гол след 12 минути. Но дори и това не беше най-лошото, защото той получи три гола само за 5 минути, така че към 18-ия мач Ла Калзада вече загуби с ясните 3: 0.

calzada

Бенито, Гануза, Ечеве (Алваро, м. 44), Пелехо, Егурен (Вилдосола, м. 61), Навахас, Габриел, Морено, Зангрониз (Кастило, м. 69), Вигера и Песо.

Гаскон, Ариола, Андер (Браун, м. 54), Гомес, Агире, Каняс, Айтор (Агильо, м. 54), Лозано (Андраде, м. 71), Мигел, Риоха и Чучи.

Берсео знаеше как да удари съперника и да се възползва от слабостта им, за да разреши бързо мач, който беше решен по-скоро психологически, отколкото физически. И че посетителите първи създадоха опасност, особено за бандата от Лозано. Защитна акция на Айтор, която му спечели жълт картон, предизвика пряк свободен удар, който бе пуснат и превърнат от местния Зангрониз в гол със страхотно изстрелване. На следващата игра, след старта на La Calzada, Berceo възстанови топката, направи контраатака и изненада защитата на Calcean, за да отбележи втория гол, дело на Navajas. С емоционално силно трогнат съперник, самият Наваджас вкара третия в 18-та минута, кулминирайки с добър удар, игра на неговия отбор.

Треньорът на rojillo, Пабло Диез, направи промени в състава си по отношение на първия мач, но те не дадоха плод. Берсео контролираше играта, която през второто полувреме забави, въпреки че имаше още два гола. Първо, през 67 г., Песо кулминира нова контраатака, а през 81 г. Наваджас вкара своя триплет, добавяйки петия от Берсео.

Абонирайте се за LA RIOJA на + само за € 6,95 на месец и имайте достъп до цялата информация, която ви интересува.