Финалът на Купата на УЕФА по футбол започва днес в Русия, в спортния дворец "Крилатское". ЕлПозо Мурсия, Динамо Москва, Виз-Синара и Кайрат Алмати ще се борят за висшата европейска титла в отбора. След два неуспешни опита за спечелване на континенталната корона, през 2005 и 2007 г., ElPozo пристига в руската столица пълен с мотивация.

иска

Във второто издание на турнира, който се играе с този формат, отборът, воден от Дуда, има историческата възможност да се завърне при своя съперник на полуфиналите, следващия петък, 25:30, Динамо Москва, оскърблението, извършено в Мурсия миналия сезон когато отборът с председател на легендарния Константин Еременко вдигна първата си купа по футбол на УЕФА.

Без натиска да бъде домакин като Динамо и с опита да играе втория си пореден Финал четири, ElPozo Murcia трябва да се изолира от натиска, както направи Action 21, за да даде голямата камбана преди три години във втория етап на финала, побеждавайки москвитите срещу всички шансове.

Двама фаворити

Равенството искаше да съответства на двамата големи фаворити. Двама континентални гиганти, които доминират в съответните си лиги без съмнение. Ако мурсианската поредица от 22 последователни дни без да знае поражение в Почетната дивизия впечатлява, московчаните натрупват 40 мача, без да губят с 35 победи и пет равенства в руската Суперлига. Другият полуфинален отбор за Купата на УЕФА в Русия, MFK Viz-Sinara Ekaterinburg, е втори с 16 точки.

Във Финална четворка, белязана от присъствието на два руски отбора, другият полуфинал, който ще се играе в петък на 25:30 от 16:30, ще се изправи срещу MFK Viz-Sinara Ekaterinburg и Kairat Almaty от Казахстан.

Viz Sinara е нетипичен екип, в който ангажиментът към кариерата е започнал да дава плодове, като се възползва от вакуума на мощността, оставен от изчезването на Спартак Москва и лошия сезон на Norilscky Nickel, второто място е оспорено с TTG Java Yugorsk . Той дебютира в това състезание като вицешампион в Руската лига, турнир, който никога не е печелил, въпреки че е спечелил последната купа, благодарение на факта, че Динамо Москва е провъзгласен за континентален шампион.

Откакто се играе Купата по футзал, испанските отбори са оставили своя отпечатък. На 02-01, Playas de Castellón победи Action 21 с 5-1 на финал до осем. През 02-03 той повтори подвига срещу същия отбор, като спечели общо 7-5 в двете игри на финала. Interviú спечели през 2004 г., като победи Бенфика със 7-5 и повтори две години по-късно, като победи Динамо с 9-7. Миналата година именно Динамо вдигна трофея, като спечели Интерви с 2-1 във финала от четири мача.